Cím: 9700 Szombathely, Losonc utca 3.
Telefon: +36/94/311-335
Mobil: +36/20/509-8090
Óvodaigazgató: Balassáné Nagy Andrea
E-mail: balassane.andrea@donaszy.szombathely.hu
Óvodai nevelésünk gyermekközpontú, befogadó, a gyermeki személyiség kibontakoztatására törekszik, biztosítva minden gyermek számára az egyenlő hozzáférés lehetőségét. Nem ad helyet az előítéletek kibontakozásának sem társadalmi, sem nemi, sem egyéb értelemben. A gyermeket - mint fejlődő személyiséget - gondoskodás és különleges védelem illeti meg. A gyermek nevelése elsősorban a család joga és kötelessége, s ebben az óvoda kiegészítő szerepet játszik.
Célunk az óvodás korú 3-7 éves gyermekek sokoldalú, harmonikus fejlesztése, szem előtt tartva intézményünk óvó-védő, szociális funkcióját. Figyelembe vesszük az életkori és egyéni sajátosságokat, valamint az eltérő fejlődési ütemet. Külön figyelmet fordítunk a sajátos nevelési igényű gyermekekre. Ezekkel egyidejűleg, a családdal együttműködve tervszerűen és tudatosan fejlesztjük azokat az értelmi és szociális képességeket, amelyek biztosítják a későbbiekben az iskolai beilleszkedést. A gyermeki személyiséget elfogadás, szeretet, megbecsülés és bizalom övezi. Nevelésünk lehetővé teszi és segíti gyermekeink személyiség fejlődését az egyéni képességek és készségek kibontakoztatását. Az alkalmazott pedagógiai módszereink a gyermek személyiségéhez igazodnak. Óvodai nevelésünk gondoskodik a szeretetteljes, érzelmi biztonságot nyújtó környezet megteremtéséről, a gyermeki szükségletek kielégítéséről. Óvodai nevelésünk biztosítja az esélyegyenlőséget a gyermekek nevelésében.
Felvehető gyermeklétszámunk száma 143 fő. 6 gyermekcsoporttal működünk, melyben a gyermekeket esztétikus, barátságos környezetben tudjuk fogadni. A szülők igényeinek megfelelően csoportjaink heterogén felépítésűek.
A nevelő - oktató munkát 13 óvodapedagógus látja el. Ahhoz hogy a társadalom elvárásainak megfeleljünk, folyamatos szakmai megújulásra törekszünk.
Nevelőmunkánkban segítőtársak a szakképzett dajkák, pedagógiai asszisztensek, akik a gondozás és egészséges életvitelre nevelésben, a szokások rögzítésében hatékonyan együtt működnek velünk. Törekszünk a személyi állandóságra.
Helyi Pedagógiai programunkban kiemelt szerepet kap a környezet megismerésére nevelés, mivel a gyermekek a külső világ tevékeny megismerése során tapasztalatokat szereznek szűkebb és tágabb környezetünkről, amely segíti őket a biztonságos eligazodásban.
Célunk az egészséges életmód megalapozása, olyan gyermekek nevelése, akikben kialakul az egészséges életmód iránti igény. A gyermek egészséges fejlődése érdekében meghatározott időkeretekben történnek a különböző tevékenységek. Alapvető követelményként állítjuk magunk elé a gyermekek jogait.
A gyermeknek elidegeníthetetlen joga, hogy egészségben nőjön fel. Különleges védelem illeti meg, hogy fizikailag, szellemileg, erkölcsileg és lelkileg egészségesen tudjon felnőni, szabadságban és méltóságban.
A játék a gyermek legfontosabb tevékenysége, életformája, a kapcsolattartás eszköze, ezért óvodánk fő alapelve, hogy biztosítsa a gyermekek számára az érzelmi alapú élményeket, hogy egyéni vágyaik és ötleteik kötetlen és széles skálán mozgó játéklehetőségekben kibontakozhassanak.
A játéknak nagy jelentőséget tulajdonítunk az egyéni képességek, részfunkciók fejlesztésénél.
Óvodapedagógusaink, fejlesztő pedagógusaink módszertani szabadságuk, felelősségük tudatában a legcélravezetőbb módszereket alkalmazva segítik ezt a munkát.
Célkitűzéseink egy gyermekközpontú, minden területen az óvodás korosztály érdekeit szolgáló intézmény működtetése, a gyermeki személyiség olyan szintű kibontakoztatása, amire építeni lehet a későbbi életszakaszban is.
Munkánkkal a helyi igényeket, az óvodába járó gyermekeket, családjukat kívánjuk szolgálni.
Célunk, hogy tudatos, tervszerű munkával tudjuk fejleszteni a gyermekekben azokat a szociális és értelmi képességeket, amelyek biztosítják a sikeres iskolai beilleszkedést.
Óvodánk nyitottságára jellemző, hogy a szülők betekintést nyerhetnek a csoportokban folyó nevelőmunkába.
Legalapvetőbb módszereink a napi közvetlen kapcsolattartás, nyílt nap, fogadó óra, szülői értekezlet, nyílt óvodai ünnepélyek, rendezvények, kirándulások.
A szülők igénye alapján és költségtérítésével az általuk igényelt nyelvoktatást, úszásoktatást, korcsolyaoktatást, zeneovit, ovis-táncfoglalkozást és hittan oktatást szervezünk.
Rendszeres kapcsolatot tartunk a közművelődési intézményekkel, látogatjuk programjaikat.
Feladatunk, hogy az itt töltött évek során megőrizze a boldog, gondtalan gyermekkort - játékos módon, akaratuk és kitartásuk erősítésével tudjuk felkészíteni a gyermekeket egy újabb életszakaszra.